Vishay/Vitramon VJ0805D181FLCAT
VJ0805D181FLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181FLCAT
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181FLCAT.pdf
Availability of VJ0805D181FLCAT
QUANTITY
VJ0805D181FLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181FLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181FLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181FLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181FLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181FLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D181FLCAT
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
P.F.MALE SIGNAL SPECIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 795MA 120 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 8051 2KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
TB PLG PLUG STR W/F datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
ATTENUATOR 1 DB DC 4GHZ datasheet.pdf