Vishay/Vitramon VJ0805D181FLPAJ
VJ0805D181FLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181FLPAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181FLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D181FLPAJ
QUANTITY
VJ0805D181FLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181FLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181FLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181FLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181FLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181FLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181FLPAJ
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 90A 24V datasheet.pdf
RES 1.14K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT AMBER W/WIRE 12" datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 2VOUT 60W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf
CONN HDR 54POS 1.27MM T/H datasheet.pdf