Vishay/Vitramon VJ0805D181FXAAT
VJ0805D181FXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181FXAAT
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181FXAAT.pdf
Availability of VJ0805D181FXAAT
QUANTITY
VJ0805D181FXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181FXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181FXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181FXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181FXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181FXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D181FXAAT
RES SMD 13.3OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE COAX5" RG178 RA MMCX-RPSMA datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES 86.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 6W datasheet.pdf