Susumu KRL6432T4-M-R007-F-T1
KRL6432T4-M-R007-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL6432T4-M-R007-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.007 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
KRL6432T4-M-R007-F-T1.pdf
Availability of KRL6432T4-M-R007-F-T1
QUANTITY
KRL6432T4-M-R007-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL6432T4-M-R007-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL6432T4-M-R007-F-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesKRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.007
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL6432T4-M-R007-F-T1
Related LinksKRL6432T4-, KRL6432T4-M-R007-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL6432T4-M-R007-F-T1 Details Description
Related parts for KRL6432T4-M-R007-F-T1
IC REG LDO ADJ 1.3A 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN SPADE LOCK 14-16AWG #1/4 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD datasheet.pdf
CLIP LATCHING PUSH MOUNT datasheet.pdf
IC SRAM 2MB 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf