Vishay/Vitramon VJ0805D181KLPAJ
VJ0805D181KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181KLPAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D181KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D181KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181KLPAJ
RES SMD 56.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 427 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SL-SMT5.08/23/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
UNIVERSAL METRIC MAT 750X600 datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 600MW 300MA M115 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf