Vishay/Vitramon VJ0805D181MXAAT
VJ0805D181MXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181MXAAT
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181MXAAT.pdf
Availability of VJ0805D181MXAAT
QUANTITY
VJ0805D181MXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181MXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181MXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181MXAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181MXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181MXAAT Details Description
Related parts for VJ0805D181MXAAT
Connector Header 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 PG29 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 10A TO220F datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf