Vishay/Vitramon VJ0805D1R0CXAAP
VJ0805D1R0CXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0CXAAP
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0CXAAP.pdf
Availability of VJ0805D1R0CXAAP
QUANTITY
VJ0805D1R0CXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0CXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0CXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0CXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0CXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0CXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R0CXAAP
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 300MW SOD523 datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LIMIT SWITCH ROLLER LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE D 13POS datasheet.pdf