Vishay/Vitramon VJ0805D1R0DLPAJ
VJ0805D1R0DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0DLPAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0DLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R0DLPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R0DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0DLPAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0DLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R0DLPAJ
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC MPU I960 20MHZ 132QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 220POS .050" datasheet.pdf
IC DRVR MOSFET DUAL-CH 8-SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR DC 2800V 1000A TO200AB datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 5POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 25W datasheet.pdf