Vishay/Vitramon VJ0805D1R0DXCAJ
VJ0805D1R0DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R0DXCAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R0DXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R0DXCAJ
QUANTITY
VJ0805D1R0DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R0DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R0DXCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R0DXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R0DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R0DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R0DXCAJ
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SMD 8POS ZE datasheet.pdf
IC RS232 3V5.5V 15KVESD 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 164K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf