Rohm Semiconductor LTR18EZPJ751
LTR18EZPJ751 picture photo
Mfg. Part Number
LTR18EZPJ751
Brief Description
RES SMD 750 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
LTR18EZPJ751.pdf
Availability of LTR18EZPJ751
QUANTITY
LTR18EZPJ751 Order Process
Ship out your order
Specifications of LTR18EZPJ751
Internal Part NumberEIS-LTR18EZPJ751
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage LTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTR18EZPJ751
Related LinksLTR18E, LTR18EZPJ751 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
LTR18EZPJ751 Details Description
Related parts for LTR18EZPJ751
FUSE 900A 1250V 3FU/115 AR CU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONN SIMPLIFIED PLUG FLAT datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064MS-3 0C1-3-V6 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf