Vishay/Vitramon VJ0805D1R1CXAAJ
VJ0805D1R1CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1CXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1CXAAJ
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF COVER 3POS datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM SINGLE R/A 32POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W SNGL 12V 3.3V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 614MA 530 MOHM datasheet.pdf
RES 0.267 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NO M8 datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NO M12 datasheet.pdf
BVF7.62HP/2/180MSF BCF/6R BK datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE PIN datasheet.pdf