Vishay/Vitramon VJ0805D1R1CXPAJ
VJ0805D1R1CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R1CXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R1CXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R1CXPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R1CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R1CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R1CXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R1CXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R1CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R1CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R1CXPAJ
FUSE BRD MNT 2A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 271MA 950 MOHM datasheet.pdf
HSMC FLEX CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf