Vishay/Vitramon VJ0805D1R2DXAAP
VJ0805D1R2DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R2DXAAP
Brief Description
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R2DXAAP.pdf
Availability of VJ0805D1R2DXAAP
QUANTITY
VJ0805D1R2DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R2DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R2DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R2DXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R2DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R2DXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R2DXAAP
THERM PAD TO-247 TUBE 13.5X25MM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf