Vishay/Vitramon VJ0805D1R3BLBAP
VJ0805D1R3BLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3BLBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3BLBAP.pdf
Availability of VJ0805D1R3BLBAP
QUANTITY
VJ0805D1R3BLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3BLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3BLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3BLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3BLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3BLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R3BLBAP
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/32W 01005 datasheet.pdf
IC PWM D/A CONV 6BIT DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC RS232 10K STEPS datasheet.pdf
FIXED IND 6.2UH 455MA 470 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2.5MM SMD datasheet.pdf