Vishay/Vitramon VJ0805D1R3BXCAP
VJ0805D1R3BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3BXCAP
Brief Description
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3BXCAP.pdf
Availability of VJ0805D1R3BXCAP
QUANTITY
VJ0805D1R3BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3BXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3BXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R3BXCAP
CONN INSPECT ADAPT FOR RF CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 300V 150A TO-93 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
HOLDER BATT 2 N PLASTIC PC datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 500 OHM 175W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf