Vishay/Vitramon VJ0805D1R3CLBAJ
VJ0805D1R3CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R3CLBAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R3CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R3CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R3CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R3CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R3CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R3CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R3CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R3CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R3CLBAJ
JUMPER-H1507TR/A3048B/H1507TR 8" datasheet.pdf
COUPLING LD/LDP/CD10 IVRY datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 16A TO247-3 datasheet.pdf
GT15 SHEET 320X320X0.23MM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 560MA 490 MOHM datasheet.pdf
IC DAC 10BIT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.2A SYNC datasheet.pdf