Vishay/Vitramon VJ0805D1R4DLAAJ
VJ0805D1R4DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4DLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4DLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R4DLAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R4DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4DLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R4DLAAJ
IDC CABLE - AKC50H/AE50G/AKC50H datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 270K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HOLDER BATT 2 N PLASTIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 630VDC 2824 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 875W 22A M103 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf