Vishay/Vitramon VJ0805D1R5BXPAC
VJ0805D1R5BXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5BXPAC
Brief Description
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5BXPAC.pdf
Availability of VJ0805D1R5BXPAC
QUANTITY
VJ0805D1R5BXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5BXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5BXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5BXPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5BXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5BXPAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R5BXPAC
CONN MDR RECPT 80POS VERT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IGBT 600V 48A 150W TO220AB datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
CABLE PT/ASC02 TO 9POS 2M datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 24POS datasheet.pdf
WR-MPC4 MINI POWER WR-CONNECTOR datasheet.pdf
CONN RPTNC JACK STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf