Vishay/Vitramon VJ0805D1R5CLBAJ
VJ0805D1R5CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5CLBAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R5CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R5CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R5CLBAJ
FIXED IND 2.2UH 3.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20UNF-2A 4-20MA datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.83A 118 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 3C030FWS-13,0C1-2 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 25V 2917 datasheet.pdf