Vishay/Vitramon VJ0805D1R5CXBAP
VJ0805D1R5CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5CXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5CXBAP.pdf
Availability of VJ0805D1R5CXBAP
QUANTITY
VJ0805D1R5CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5CXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5CXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R5CXBAP
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 115V datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.75"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1PF 150V 0605 datasheet.pdf
IGBT 1700V 75A 350W TO268 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SLA 14/180B 3.2SN OG datasheet.pdf
PINCE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf