Vishay/Vitramon VJ0805D1R5DLAAP
VJ0805D1R5DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5DLAAP
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5DLAAP.pdf
Availability of VJ0805D1R5DLAAP
QUANTITY
VJ0805D1R5DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5DLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5DLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D1R5DLAAP
IC 8-BIT FET BUS SW 20-SSOP datasheet.pdf
PHONO JACK 6POS R/A WHITE/RED datasheet.pdf
IC HEX BUFF/CONV INVERTER 16SOIC datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
HOLDER 8 C CELL W/SOLDER LUGS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC 26DFN datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SDIP GW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf