Vishay/Vitramon VJ0805D1R5DXXAJ
VJ0805D1R5DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R5DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R5DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R5DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R5DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R5DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R5DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R5DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R5DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R5DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R5DXXAJ
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 40V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS DL ALUM SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 173MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.1UH 730MA 420 MOHM datasheet.pdf