Vishay/Vitramon VJ0805D1R6BLPAC
VJ0805D1R6BLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6BLPAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6BLPAC.pdf
Availability of VJ0805D1R6BLPAC
QUANTITY
VJ0805D1R6BLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6BLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6BLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6BLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6BLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6BLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R6BLPAC
CONN DB26 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER 11A SPDT .187 QC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 420MA 250 MOHM datasheet.pdf
RES 300 OHM 1.5W .01% AXIAL datasheet.pdf
WHITE POLYESTER .8" X .5" datasheet.pdf
OSC MEMS 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf