Vishay/Vitramon VJ0805D1R6BXPAJ
VJ0805D1R6BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6BXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6BXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R6BXPAJ
QUANTITY
VJ0805D1R6BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6BXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R6BXPAJ
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE DDR2 256MB 244-DIMM datasheet.pdf
IC SINGLE-CHIP RF XMIT 24-TSSOP datasheet.pdf
RES 22.0K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400V NP0 1206 datasheet.pdf
21+21 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf