Vishay/Vitramon VJ0805D1R6DLBAJ
VJ0805D1R6DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6DLBAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6DLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R6DLBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R6DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6DLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R6DLBAJ
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
MODULE BLUETOOTH V2.0 SPP W/ANT datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 410MA 760 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 9SRT datasheet.pdf