Vishay/Vitramon VJ0805D1R6DLPAC
VJ0805D1R6DLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6DLPAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6DLPAC.pdf
Availability of VJ0805D1R6DLPAC
QUANTITY
VJ0805D1R6DLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6DLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6DLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6DLPAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6DLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6DLPAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R6DLPAC
IC SWITCH RF N-CH 25V 10MA SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 400MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf