Vishay/Vitramon VJ0805D1R6DXXAJ
VJ0805D1R6DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R6DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R6DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R6DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R6DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R6DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R6DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R6DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R6DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R6DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R6DXXAJ
IC PANELBUS DVI REC 100-HTQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CONN DIN B MALE 64CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 75 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 8POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf