Vishay/Vitramon VJ0805D1R7BLAAJ
VJ0805D1R7BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7BLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R7BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R7BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R7BLAAJ
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS STR datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 90VBGA datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SOD123H datasheet.pdf
CABLE PLUG 19POLE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf