Vishay/Vitramon VJ0805D1R7DLCAC
VJ0805D1R7DLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R7DLCAC
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R7DLCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R7DLCAC
QUANTITY
VJ0805D1R7DLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R7DLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R7DLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R7DLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R7DLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R7DLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R7DLCAC
REPLACEMENT TIPS 080 SERIES 10PC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SO datasheet.pdf
CAP ALUM 200UF 300V AXIAL datasheet.pdf
IC LOAD SW PROGR 6-DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TRANSFORMER FLYBACK 36-60V SMD datasheet.pdf
RES 35.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf