Vishay/Vitramon VJ0805D1R8CXXAC
VJ0805D1R8CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R8CXXAC
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R8CXXAC.pdf
Availability of VJ0805D1R8CXXAC
QUANTITY
VJ0805D1R8CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R8CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R8CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R8CXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R8CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R8CXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R8CXXAC
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 28POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
POGO PIN SEMC P/N: 1201-9970 datasheet.pdf
FILTERLINE PRIMARY datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf