Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BXBAJ
VJ0805D1R9BXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BXBAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9BXBAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9BXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9BXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9BXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9BXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9BXBAJ
CONN SPRING 6POS SNGL .137 PCB datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
RES 180K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf