Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BXCAC
VJ0805D1R9BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BXCAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BXCAC.pdf
Availability of VJ0805D1R9BXCAC
QUANTITY
VJ0805D1R9BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9BXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9BXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D1R9BXCAC
CONN INTERFACE MODULE IDC 40 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 16POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 25A BU datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9 M 36" RBW JACKS datasheet.pdf
FUSE 250A 1000V 2TN/110 AR UR datasheet.pdf