Vishay/Vitramon VJ0805D1R9BXXAJ
VJ0805D1R9BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9BXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)