Vishay/Vitramon VJ0805D200GXXAJ
VJ0805D200GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200GXXAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D200GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D200GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D200GXXAJ
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 45V/40V 2A SM8 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT HV 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf