Vishay/Vitramon VJ0805D200JXAAJ
VJ0805D200JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200JXAAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200JXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D200JXAAJ
QUANTITY
VJ0805D200JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200JXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D200JXAAJ
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A 8DFN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 866 OHM 1% 5W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf