Vishay/Vitramon VJ0805D200KXBAJ
VJ0805D200KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200KXBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200KXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D200KXBAJ
QUANTITY
VJ0805D200KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200KXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D200KXBAJ
IC ADC 12BIT 8CHAN SRL 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
ADAPTER FOR JTAG EMULATOR datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 15VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KNIFE 4.83MM TIN AREA 2.03MM datasheet.pdf