Vishay/Vitramon VJ0805D200MLPAP
VJ0805D200MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D200MLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D200MLPAP.pdf
Availability of VJ0805D200MLPAP
QUANTITY
VJ0805D200MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D200MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D200MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D200MLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D200MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D200MLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D200MLPAP
CABLE TIE MINI WHT 5.6" datasheet.pdf
IC REG LDO 0.9V 1.5A SPAK-5 datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
COVERPLATE NEMA 5-15R FLIP LID datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M20 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 4A 5DFN datasheet.pdf