Vishay/Vitramon VJ0805D201FLCAJ
VJ0805D201FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201FLCAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201FLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D201FLCAJ
QUANTITY
VJ0805D201FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201FLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D201FLCAJ
RELAY SSR SPST 10A@530VAC PHASE datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 38KHZ datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF09A/AF09/AFE09T datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
IC DRAM 16MBIT 60NS 26SOJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE A 22POS datasheet.pdf
D4N-6C2G datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf