Vishay/Vitramon VJ0805D201FLPAR
VJ0805D201FLPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201FLPAR
Brief Description
CAP CER 200PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201FLPAR.pdf
Availability of VJ0805D201FLPAR
QUANTITY
VJ0805D201FLPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201FLPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201FLPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201FLPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201FLPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201FLPAR Details Description
Related parts for VJ0805D201FLPAR
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
IC 12BIT 500KHZ 6CH ADC 48-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
BOARD MIKROMEDIA GAMING SHIELD datasheet.pdf
THERMTRANS TAPE VINYL 2.00 datasheet.pdf
4.0V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC datasheet.pdf