Vishay/Vitramon VJ0805D201GLXAJ
VJ0805D201GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201GLXAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201GLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D201GLXAJ
QUANTITY
VJ0805D201GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201GLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D201GLXAJ
CONN HEADER 24POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SITE LICENSE FIR FILTER GEN ECP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK STR 7POS 3.81MM BLK datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
INDUCTOR 13.0A 15.0UH SMT datasheet.pdf