Vishay/Vitramon VJ0805D201JLXAJ
VJ0805D201JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201JLXAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D201JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D201JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D201JLXAJ
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K OHM 1% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC DGTL POT 64POS 80K 8LFCSP datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED NUMERIC 0.56" datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC MEM FIFO 8K X 9 ASYNC 28CDIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf