Vishay/Vitramon VJ0805D201MXCAJ
VJ0805D201MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D201MXCAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D201MXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D201MXCAJ
QUANTITY
VJ0805D201MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D201MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D201MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D201MXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D201MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D201MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D201MXCAJ
CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 5' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.26V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LAMINATING ADHESIVE 1" X 5YD datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 39POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf