Vishay/Vitramon VJ0805D220FXAAC
VJ0805D220FXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220FXAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220FXAAC.pdf
Availability of VJ0805D220FXAAC
QUANTITY
VJ0805D220FXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220FXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220FXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220FXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220FXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220FXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D220FXAAC
FIXED IND 220UH 600MA 1.17 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENS 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
APPLIANCE OUTLET/CABLE 10A 155 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RP BKAD 121 PIN INS datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf