Vishay/Vitramon VJ0805D220FXAAC
VJ0805D220FXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220FXAAC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220FXAAC.pdf
Availability of VJ0805D220FXAAC
QUANTITY
VJ0805D220FXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220FXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220FXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220FXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220FXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220FXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D220FXAAC
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% BEAD datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1600V FO-T-A datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 1A 1000V SDB-1 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 81POS GOLD datasheet.pdf