E-T-A 1110-F212-P1M1-12A
1110-F212-P1M1-12A picture photo
Mfg. Part Number
1110-F212-P1M1-12A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1110-F212-P1M1-12A.pdf
Availability of 1110-F212-P1M1-12A
QUANTITY
1110-F212-P1M1-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1110-F212-P1M1-12A
Internal Part NumberEIS-1110-F212-P1M1-12A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series1110
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Push
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1110-F212-P1M1-12A
Related Links1110-F212, 1110-F212-P1M1-12A Datasheet, E-T-A Distributor
1110-F212-P1M1-12A Details Description
Related parts for 1110-F212-P1M1-12A
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTAL D 20-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf