Vishay/Vitramon VJ0805D220JXXAJ
VJ0805D220JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220JXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D220JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D220JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D220JXXAJ
FUSE GLASS 3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
LED 3MM 5V GAP GREEN RA HOUSING datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
DMM BENCH 5 1/2 DIGIT TRUE RMS datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 1608 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf