Vishay/Vitramon VJ0805D220JXXAP
VJ0805D220JXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220JXXAP
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220JXXAP.pdf
Availability of VJ0805D220JXXAP
QUANTITY
VJ0805D220JXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220JXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220JXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220JXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220JXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220JXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D220JXXAP
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 8-SO datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 0.75 OHM 5% AXL datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO-220F datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/8"-48" BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf