Vishay/Vitramon VJ0805D220KLBAJ
VJ0805D220KLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220KLBAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220KLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D220KLBAJ
QUANTITY
VJ0805D220KLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220KLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220KLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220KLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220KLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220KLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D220KLBAJ
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT LP SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HIGH TYPE datasheet.pdf
IC COMP R-R CMOS 280MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf