Vishay/Vitramon VJ0805D220KLPAJ
VJ0805D220KLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220KLPAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220KLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D220KLPAJ
QUANTITY
VJ0805D220KLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220KLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220KLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220KLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220KLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220KLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D220KLPAJ
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
CONN FORK HEATSHRINK #6 25PC datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 40 CONTAC datasheet.pdf
RES 3 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf