Vishay/Vitramon VJ0805D220KXXAC
VJ0805D220KXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220KXXAC
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220KXXAC.pdf
Availability of VJ0805D220KXXAC
QUANTITY
VJ0805D220KXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220KXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220KXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220KXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220KXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220KXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D220KXXAC
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.1 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.8UH 3.7A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW DO35 datasheet.pdf